Nejste spokojeni se svou váhou? Důležité je se netrestat

Lidé vnímají hubnutí a udržování kondice jako stále složitější výzvu. Není se čemu divit, když je společnost den, co den stále více obklopována instagramovými standardy krásy a nároky z okolí. Pokud ale člověk zbourá zeď z předsudků a hranice své komfortní zóny, může dosáhnout už za pár měsíců vytoužených výsledků. Ztráta nějakého toho kila navíc nejen podpoří vaši fyzickou stránku, ale také nabudete většího sebevědomí a budete se cítit všeobecně lépe.

K tomu je ale nutné řídit se několika kroky, bez kterých by hubnutí určitě nešlo, nebo by nemělo takový úspěch. Ty si nyní spolu rozebereme.

Důležité je nastavit si realistické cíle, tedy takové, které je vaše tělo na první pokus schopno shodit. Je pochopitelné, že se lidé napoprvé přemotivují, jelikož po všech těch letech konečně začali mít vůli se o sebe starat. Tuto fázi je ale možné překonat tím, že si stanovíme konkrétní váhové i mírové cíle a jistý plán toho, jak hubnutí dosáhneme.

Klíčovou je v procesu shazování váhy kvalitní výživa. Naše tělo potřebuje palivo, a proto je důležité se neomezovat. Škrty v jídelníčku mají totiž velmi často protichůdný efekt. Lidé z našeho týmu svůj jídelníček zprvu vůbec neměnili. Jediným rozdílem, který učinili, bylo přidání do jejich denního režimu náš ranní PowerCocktail, který dodá energii a soustředění na cvičení. Večer pak zakončili svůj den nápojem Restorate. Ten poskytuje tělu živiny, které ztratilo přes den.

Při hubnutí se jen tak nevyhneme cvičení. Je to prostředek, který s tělem dělá zázraky. Nejen plánovaný pohyb v posilovně, ale třeba i zvolení schodů namísto jízdy výtahem nám ve správné kombinaci jídelníčku může pomoci v naší cestě za výsledkem.

Elementárním prvkem hubnutí je radost. Radost z vašeho úspěchu a posunu. Zaznamenávejte si svůj progres a slavte každé kilo, které shodíte, jelikož pozitivní přístup dělá velké divy. Odměňujte se malými výlety na místa, která máte rádi, přečtením své oblíbené knihy či zhlédnutím pár dílů seriálu. Je důležité si odpočinout, a tak se i obdarovat za těžkou práci, kterou pro své tělo děláme.

Ve výsledku ztráta váhy není až tak náročná, jak se zprvu tváří. Vše je o přístupu a o tom, udělat první krok na cestě za vysněnou postavou. Vy se pak budete cítit lépe po všech stránkách. Tak co, jdete do toho s námi?